17/03/16 - 20:39h

Zimonjić i Vaslan spasili osam meč lopti i izbacili braću Brajan!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i njegov dubl partner Eduar Rože Vaslan iz Francuske plasirali su se u polufinale Mastersa u Indijan Velsu. Oni su u četvrtfinalu sa 2:1 u setovima savladala najbolji dubl u istoriji tenisa, Boba i Majka Brajana.

N. Zimonjić/R. Vaslan4614
B. Brajan/M. Brajan6112
Nenad Zimonjic

Meč između Nenada Zimonjića i Eduara Rožea Vaslana sa jedne i Boba i Majka Brajana sa druge strane trajao je sat vremena i 16 minuta, a srpsko – francuska kombinacija slavila je sa 2:1 u setovima.

Braća Brajan su prvi set dobila sa 6:4, nakon što su jedini brejk napravili u trećem gemu ovog seta. Drugi deo meča pripao je Zimonjiću i Vaslanu sa ubedljivih 6:1. Dva puta su protivnicima oduzeli servis, što ih je dovelo do izjednačenja u setovima.

Treći set bio je dramatičan, a srpsko – francuska kombinacija suočila se sa osam meč lopti. Uspeli su da spasu svih osam i ostvare pobedu protiv najboljeg dubla u istorji tenisa, sa 14:12 u trećem setu.

Protivnici u polufinalu biće im Francuzi Nikolas Mau i Pjer-Ig Erber.

Teme:   Dubl igrač, Masters, Masters u Indijan Vels, Nenad Zimonjić, Teniseri, Turniri, Vesti