18/04/12 - 18:23h

Zimonjić i Ljodra u četvrtfinalu!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i njegov partner Mikael Ljodra uspešno su startovali na turniru u Monte Karlu. Oni su u prvom kolu bili slobodni, a u drugom su savladali Fernanda Verdaska i Davida Marera, što im je donelo plasman u četvrtfinale.

Nenad Zimonjic

U prvom setu su bili izjednačeni. Napravili su po jedan brejk, pa se konačan rezultat ovog seta rešavao u taj – brejku. Zimonjić i Ljodra su napravili dva mini – brejka i dobili taj – brejk rezultatom 7:2.

Drugi set su dobili Verdasko i Marero ubedljivim rezultatom, 6:3. Napravili su brejk u šestom gemu i sačuvali ga do kraja.

Nakon rezultata 1:1, treći set je odigran na dve razlike. Viđeno je devet brejkova, a pet su napravili Zimonjić i Ljodra. Osvajanjem ovog seta rezultatom 11:9, naš teniser i Francuz su se plasirali u četvrtfinale.

Naredni protivnici srpsko-francuske kombinacije biće Austrijanci Oliver Marač i Aleksandar Peja.

( Tenis Uživo, T. Popov )

Teme:   ATP, Dubl igrač, Masters, Masters u Monte Karlu, Nenad Zimonjić, Turniri