23/08/16 - 10:18h

Zimonjić i Kubot pobedom započeli saradnju

Srpski teniser Nenad Zimonjić započeo je saradnju sa Lukašom Kubotom i na premijernom nastupu zabeležili su pobedu. U prvom kolu turnira u Vinston Salemu bili su bolji od Nikolasa Monroa i Donalda Janga sa 2:1 – 2:6, 7:6, 10:7.

Zimonjic dubl Tasmajdan Srbija-Veliki Britanija

Zimonjić je sinoć na svom „Tviter“ nalogu objavio početak saradnje sa Lukašom Kubotom iz Poljske na turniru u Vinston Salemu.

Nisu novi partneri i prvi nosioci na takmičenju dobro otvorili susret, te su se na semafor upisali tek u četvrtom gemu. Uspeli su da do poena na svoj servis dođu i u narednom gemu, ali u osmoj igri Monro i Jang prave novi brejk vredan osvajanja prvog seta.

Koliko su loše započeli meč prvog kola, govori podatak da u prvom setu nisu imali nijednu brejk šansu. U drugom su zaigrali dosta bolje i napravili brejk već na startu.

Uzvratili su Monro i Jang za 2:2, imali priliku za meč pri rezultatu 6:5, ali su Zimonjić i Kubot uspeli da se izvuku i u taj brejku sa 7:5 poravnaju rezultat u setovima.

Dosta promenjiva igra u tećem setu na obe strane. Zimonjić i Kubot su od sedam uvodnih poena osvojili šest, ali u nastavku američka kombinacija stiže do 8:7. Usledila su dva poena na servis srpsko-poljskog tandema za 10:7 i plasman u četvrtfinale u kojem će igrati protiv Marina Draganje i Dominika Inglota.