25/09/12 - 11:38h

WTA Tokio: Kraj za Anu u drugom kolu

Najbolje rangirana srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u osminu finala na WTA turniru u Tokiju. Ona je u drugom kolu sa 2:1 u setovima poražena od Poljakinje Ursule Radvanske, 36. teniserke sveta.

A. Ivanović642
U. Radvanska366

Ana je dobro krenula i došla do vođstva od 1:0, ali je nažalost prokockala tu prednost i poslala mlađu sestru Agnješke Radvanske u osminu finala na ovom turniru. 32. minuta je trajao prvi set, a naša teniserka je do pobede u ovom delu meča stigla napravivši brejk u osmom gemu. Imala je Poljakinja tri šanse da oduzme Ani servis gem, ali su bile neuspešne. Sa druge strane, Ivanovićeva je iskoristila prvu set loptu i povela sa 1:0.

Ana Ivanovic, Getty Images

Ana Ivanović

U drugom setu videli smo čak pet brejkova, a jedan više napravila je Poljakinja. Bilo je mnogo propuštenih šansi i sa jedne i sa druge strane, ali je Radvanska bila ta koja je imala više sreće i za nijansu bolju igru. Dobila je drugi set posle 48. minuta igre i izjednačila rezultat na 1:1. I u trećem setu je situacija bila slična. Tri brejka Radvanske, a samo jedan na Aninoj strani, što je mladu Poljakinju dovelo do plasmana u osminu finala na ovom turniru, gde je očekuje duel sa Nemicom Anželik Kerber.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti