19/09/14 - 13:53h

WTA Tokio: Ana u polufinalu!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u polufinale WTA turnira u Tokiju, gde je postavljena za trećeg nosioca. Ona je u četvrtfinalu sa 2:0 u setovima eliminisala Lusi Safarovu iz Češke.

A. Ivanović66
L. Safarova32
Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Lusi Safarove trajao je sat vremena i 18 minuta, a sa 6:3, 6:2 slavila je srpska teniserka koja je na taj način došla do polufinala WTA turnira u Tokiju.

Ana je uz dva brejka prednosti lako povela sa 5:0, a onda je usledio mali pad u njenoj igri. Dozvolila je Safarovoj da vrati brejk i napravi seriju od tri dobijena gema, a onda je pri rezultatu 5:3 servirala za set. Protivnica je imala tri šanse da joj oduzme servis, a nakon što ih je uspešno odbranila, Ivanovićeva je iskoristila prvu set loptu i povela sa 1:0.

U drugom delu meča Safarova nije imala mnogo šansi protiv razigrane Ane. Već u prvom gemu došla je do brejka, a onda joj još jednom oduzela servis u sedmom, za vođstvo od 5:2. Servirala je za meč i iskoristila prvu meč loptu.

U polufinalu će se sastati sa prvim nosiocem na turniru, Anželikom Kerber iz Nemačke.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti