17/10/15 - 12:56h

WTA Tjanđin: Kraj za Bojanu u polufinalu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u finale WTA turnira u kineskom Tjanđinu. Od nje je sa 2:1 u setovima u polufinalu bolja bila Crnogorka Danka Kovinić.

B. Jovanovski472
D. Kovinić666
Bojana Jovanovski

Meč između Bojane Jovanovski i Danke Kovinić trajao je dva sata i 18 minuta, a srpska teniserka izgubila je posle tri odigrana seta. Crnogorka je slavila sa 6:4, 6:7, 6:2 i došla do plasmana u finale WTA turnira u Tjanđinu.

Prvi brejk u meču Danka je napravila u šestom gemu i povela sa 4:2. Brzo je stigla do 5:3, a onda je Jovanovska uzvratila ribrejkom i smanjila njenu prednost na 5:4, ali nije uspela da izjednači rezultat. Kovinić joj je još jednom oduzela servis i došla do konačnih 6:4 u ovom delu meča.

Drugi set završen je u taj-brejku, nakon što su obe napravile po jedan brejk i stigle do 6:6. Ovaj deo meča dobila je srpska teniserka, sa ubedljivih 7:2 i tako izjednačila na 1:1 u setovima.

U odlučujućem setu Crnogorka je bila ubedljiva. Tri puta je oduzela servis Bojani, a naša teniserka je vratila samo jedan brejk. Osvojila je dva gema, a Danka je slavila sa 6:2 i došla do plasmana u finale.

Teme:   Bojana Jovanovski, Crna Gora, Danka Kovinić, Region, Teniserke, Turniri, Vesti