11/09/12 - 13:47h

WTA Taškent: Vesna Dolonc stala u prvom kolu singla, uspešna u dublu!

Srpska teniserka Vesna Dolonc nije uspela da se plasira u drugo kolo WTA turnira u Taškentu, na koji je došla kao kvalifikant. Na startu takmičenja savladala ju je Galina Voskoboeva iz Kazahstana, 77. teniserka sveta. Vesna je bila uspešnija u dublu, ona i Ruskinja Ana Čakvetadze plasirale su se u četvrtfinale.

V. Dolonc610
G. Voskoboeva366

Vesna je prvi set dobila sa 6:3 posle 45 minuta igre. Napravila je brejk u sedmom gemu, a onda još jedan u poslednjem. Dve set lopte je Voskoboeva uspela da spasi, ali je treću naša teniserka iskoristila i povela sa 1:0 u setovima.

U drugoj deonici meča teniserka iz Kazahstana je bila ta koja je držala sve konce u rukama. Bez mnogo muke je osvojila tri gema na Vesnin servis i dobila ovaj set sa 6:1. Posle nešto više od pola sata igre u ovom setu, izjednačila je rezultat na 1:1.
U trećem setu situacija je bila slična. Tri brejka Voskoboeve, ali ovoga puta nijedan gem za Vesnu. Voskoboeva je iskoristila drugu meč loptu posle sat vremena i 47 minuta igre.

Vesna Dolonc (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Vesna Dolonc

Posle poraza u singlu, Vesna je sa Ruskinjom Anom Čakvetadze izašla na teren gde ju je čekao meč prvog kola dublova. Njih dve su sa 2:0 u setovima (6:2, 7:6) savladale Alis Kornet iz Rumunije i Ruskinju Alu Kudrjavcevu, koje su postavljene za četvrte nosioce. U četvrtfinalu će srpsko-ruska kombinacija igrati protiv Džulije Koen iz SAD-a i Jane Cepelove iz Slovačke.

Rano jutros je i Bojana Jovanovski obezbedila plasman u drugo kolo WTA turnira u Taškentu koji se igra za nagradni fond od 220 000 dolara.

Teme:   Teniserke, Turniri, Vesna Dolonc, Vesti