14/09/13 - 14:18h

WTA Taškent: Titula za Bojanu Jovanovski!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski osvojila je WTA turniru u Uzbekistanu. Ona je do trofeja u Taškentu došla posle pobede nad Beloruskinjom Olgom Govorcovom rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 7:5, 7:6. Ovo je prvo finale za Bojanu ove sezone i prvi trofej.

B. Jovanovski477
O. Govorcova656
Bojana Jovanovski

Meč je bolje počela Beloruskinja. Ona je u trećem gemu napravila prvi brejk na meču, a potom i materijalizovala stečenu prednos za velikih 3:1 na startu duela. U nastavku seta igralo se gem za gem sve do osmog gema, kada je Srpkinja povratila izgubljeno i došla do izjednačenja – 4:4. Međutim, već u narednom gemu Olga Govorcova je ponovo oduzela servis Bojani, povela sa 5:4, a potom i završila ovaj set u desetom gemu, za konačnih 6:4.

Drugi deo igre bolje je počeo za Bojanu. Ona je u četvrtom gemu napravila brejk, povela sa 3:1, ali je potom već u narednom Govorcova uzvratila, a potom i došla do izjednačenja – 3:3. U nastavku prvo je Jovanovski napravila brejk za 5:3, ali je Olga odmah uzvratila i ponovo izjednačila, sada na 5:5. I kada su svi očekivali taj-brejk Srpkinja je još jednom oduzela servis protivnici u ključnom dvanaestom gemu i tako došla do izjednačenja u setovima, osvojivši ovaj deo igre rezultatom 7:5.

Treći, odlučujući, set nije obilovao brejkovima kao prva dva. Prvo veće uzbuđenje viđeno je u petom gemu kada je Olga Govorcova prva napravila brejk za 3:2, a potom i materijalizovala prednost za 4:2. U nastavku seta Bojana Jovanovski je uspela da se vrati u meč, napravi brejk u osmom gemu za izjednačenje – 4:4, a potom i odvede meč u odlučujući taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašla Srpkinja, napravila je tri mini brejka i rešila ovaj deo igre u svoju korst rezultatom 7:3, za konačnih 7:6 u trećem setu.

Turnir u Taškentu igro se za ukupni nagradni fond od 235.000 dolara, a pobednici će pripasti ček na 40.000 dolara.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti