21/04/16 - 22:51h

WTA Štutgart: Pliškova i dalje nerešiva enigma za Anu

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u četvrtfinale WTA turnira u Štutgartu. Bolja od nje u osmini finala bila je Čehinja Karolina Pliškova sa 6:4, 6:2.

A. Ivanović42
K. Pliškova66
Ana Ivanovic

Meč između srpske teniserke Ane Ivanović i Čehinje Karoline Pliškove trajao je sat vremena i sedam minuta, a igračica iz Češke je peti put u karijeri porazila Ivanovićevu, treći put u ovoj sezoni.

U prva tri gema nijedna nije uspela da sačuva servis, pa je posle ove razmene brejkova Pliškova imala jedan više i vođstvo od 2:1. Do šestog gema prvog seta Ana je uspela da vrati brejk zaostatka i izjednači rezultat na 3:3, ali joj već u narednom gemu Čehinja oduzima servis i prelazi u novo vođstvo, 4:3. Ovog puta prednost je sačuvala do kraja seta u kom je slavila sa 6:4.

Furiozno je nastavila Pliškova u drugom delu meča. Uz dva brejka povela je sa 4:0, pre nego što je Ivanovićeva uspela da se upiše na semafor u ovom setu. Posle toga svaka je osvajala svoje servis gemove, a vrlo brzo Čehinja je došla do pobede – 6:2.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti