02/08/14 - 08:18h

WTA Stenford: Ana bez polufinala!

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u polufinale WTA turnira u Stenfordu, nakon što je poražena u četvrtfinalnom duelu od prve igračice sveta Amerikanke Serene Vilijams sa 2:1, po setovima 2:6, 6:3, 7:5 posle velike borbe i nešto manje od dva časa igre.

A. Ivanović635
S. Vilijams267

Ana Ivanovic

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da stigne do trijumfa protiv najbolje igračice planete, iako je odlično odigrala prvi set i stigla do vođstva. Nakon velike borbe i neizvesnog trećeg seta, Amerikanka je ipak uspela da slomi otpor srpske teniserke i obezbedi plasman u polufinale.

Ana je sjajno otvorila duel i već u ranoj fazi prvog seta oduzela servis Amerikanki. Srpska teniserka je kontrolisala igru, nametnula svoj ritam, da bi u petom gemu još jednim brejkom stigla do 4:1. Ana je bez većih problema do kraja seta sačuvala prednost i prvi set rešila u svoju korist sa 6:2.

Serena je u drugom setu stabilizovala igru, manje grešila i zaigrala nešto agresivnije. Taj se pristup isplatio, pa je američka teniserka već u drugom gemu oduzela servis Ivanovićevoj, što će se ispostaviti ključnim detaljem drugog seta. Serena je do kraja sigurnom igrom, sa 6:3, izborila treći set.

Odlučujući period igre doneo je puno preokreta i oscilacija u igri i jedne i druge teniserke. Serena je bolje počela, imala je prednost od 3:1, no potom je Ana vezala tri gema i preokrenula rezultat na 4:3. U devetom gemu, Amerikanka ponovo oduzima servis srpskoj teniserki i stiže na korak od pobede. Ana se ne predaje i u narednom gemu koristi treću brejk priliku i poravnava na 5:5, ali potom naredna dva gema ponovo uzima Serena i tako dolazi do velikog trijumfa.

Teme:   Ana Ivanović, Rang Lista, Serena Vilijams, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista, Četvrtfinale