17/08/14 - 21:41h

WTA Sinsinati: Bleda Ana poražena u finalu

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da osvoji titulu na Mastersu u Sinsinatiju. Ona je u borbi za trofej poražena od prva teniserke sveta, Amerikanke Serene Vilijams sa ubedljivih 4:6, 1:6 posle nešto više od sat vremena igre.

A. Ivanović41
S. Vilijams66
Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Serene Vilijams trajao je sat vremena i četiri minuta, a prva teniserka sveta slavila je sa 6:4, 6:1.

Prvi set počeo je brejkom Ivanovićeve koja je uspela da realizuje prednost i povede sa 2:0. Serena je osvojila naredni gem na svoj servis, a onda imala dve brejk šanse. Nije joj pošlo za rukom da izjednači rezultat. Pri vođstvu od 3:1, Ana dobija tri prilike da Amerikanki oduzme servis, ali ih ne koristi. Serena smanjuje vođstvo srpske teniserke na 3:2, a onda dolazi do brejka za izjednačenje. U desetom gemu još jednom osvaja Anin servis gem i dobija ovaj deo meča sa 6:4.

Nakon što je izgubila prvi set, Ana nije uspela da se vrati u igru. Vilijamsova joj je prepustila samo jedan gem u drugom setu i osvojila ga sa 6:1. Došla je do titule u Sinsinatiju, koja joj je 62. u karijeri.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Sinsinatiju, Serena Vilijams, Teniserke, Turniri, Vesti