15/05/14 - 19:28h

WTA Rim: Jelena u četvrtfinalu!

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u četvrtfinale WTA turnira Premijer serije u Rimu, nakon što je sa 2:0 u setovima savladala domaću teniserku Flaviju Penetu.

J. Janković66
F. Peneta23
Jelena Jankovic

Meč između Jelene Janković i Flavije Penete trajao je sat vremena i 21 minuta, a naša teniserka pokazala je odličnu igru. Slavila je sa 6:2, 6:3.

U prvom setu viđeno je čak šest brejkova. Naša teniserka oduzela je Italijanki servis četiri puta, a domaća igračica uspela je da vrati samo dva brejka. Posle 35 minuta igre Jankovićeva je povela sa 1:0, osvojivši ovaj set sa 6:2.

Drugi deo meča doneo je pregršt brejk prilika i pet brejkova. Jankovićeva je iskoristila tri šanse da italijanskoj teniserki oduzme servis, a Peneta jednu manje. Konačni brejk za pobedu Jelena je napravila za vođstvo od 5:3, a zatim je servirala za pobedu i iskoristila prvu meč loptu.

U četvrtfinalu će se sastati sa Agnješkom Radvanskom, koja je u osmini finala savladala Frančesku Skjavone. Nešto ranije danas u četvrtfinale Rima plasirala se i Ana Ivanović.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti