30/09/14 - 13:29h

WTA Peking: Ana u osmini finala!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u osminu finala na WTA turniru u Pekingu, nakon što je sa 2:0 u setovima eliminisala Rominu Oprandi iz Švajcarske. U narednoj rundi igraće sa Nemicom Sabinom Lisicki.

A. Ivanović66
R. Oprandi42
Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Romine Oprandi trajao je sat vremena i 19 minuta, a srpska teniserka slavila je sa 6:4, 6:2 i plasirala se u osminu finala na WTA turniru u Pekingu.

Meč je bio prepun brejkova, a samo tri gema teniserke su osvojile na svoje servise – sva tri u prvom setu.

Na startu prvog seta imali smo priliku da vidimo razmenu brejkova, a onda je Ana osvojila svoj servis za vođstvo od 2:1. Još jednom su jedna drugoj oduzele servise i tako došle do 3:2, a u šestom gemu Ivanovićeva posle 19 odigranih poena i pet šansi dolazi do novog brejka (4:2). Srpska teniserka servira i povećava vođstvo na 5:2, a zatim Oprandi vezuje dva gema za 5:4. Servira za ostanak u setu, ali joj Ana još jednom oduzima servis gem i dobija ovaj deo meča sa 6:4.

U drugom setu odigrano je osam gemova, a svi su dobijeni na isti način – oduzimanjem servisa. Ana je u ovom delu susreta napravila šest brejkova, a njena protivnica dva. Konačni rezutat bio je 6:2 za srpsku teniserku.

Ivanovićeva će u narednom kolu igrati protiv Sabine Lisicki, koja je ranije danas savladala Eženi Bušar.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti