16/10/12 - 15:14h

WTA Moskva: Vesna Dolonc preokretom do osmine finala

Nakon kvalifikacija, Vesna Dolonc je nastavila sa pobedama i u glavnom žrebu WTA turnira u Moskvi. Naša teniserka je sa 2:1 u setovima savladala Kazahstanku Galinu Voskobojevu i plasirala se u osminu finala na ovom turniru.

V. Dolonc166
G. Voskobojeva614

Vesna Dolonc

Posle ubedljivih 6:1 za Voskobojevu u prvom setu, činilo se da je naša teniserka na korak od poraza. Nastavila je da se bori, i došla do neverovatnog preokreta. Napravila je dva brejka u drugom setu i posle 29 minuta igre dobila je ovaj deo meča istim rezultatom kao Voskobojeva prvi set. Treći set je trajao 55 minuta, i do osmog gema videli smo po jedan brejk sa obe strane. Izjednačile su rezultat na 4:4, a onda je Vesna osvojila naredna dva gema i na taj način došla do plasmana u osminu finala na WTA turniru u glavnom gradu Rusije.

Teme:   Teniserke, Turniri, Vesna Dolonc, Vesti