15/10/13 - 17:40h

WTA Moskva: Dolonc savladala Cibulkovu!

Srpska teniserka Vesna Dolonc savladala je na startu WTA turnira u Moskvi devetog favorita, Dominiku Cibulkovu iz Slovačke. Dolonc je slavila sa 2:1 nakon preokreta, a pre toga prošla je tri kola kvalifikacija.

V. Dolonc376
D. Cibulkova653
Vesna Dolonc (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Vesna Dolonc

Vesna Dolonc je u kvalifikacijama za ovaj turnir bila postavljena za prvog nosioca, a tu je ulogu opravdala kada je uz tri pobede stigla do glavnog žreba. Iako se činilo da neće biti lako u prvom kolu, Vesna je nakon preokreta uspela da savlada devetu favoritkinju na turniru, Slovakinju Dominiku Cibulkovu. Meč je trajao dva sata i 19 minuta, a naša teniserka je slavila sa 3:6, 7:5, 6:3.

U prvom setu videli smo čak pet brejkova, a uz nešto više sreće Cibulkova je ovaj deo meča završila sa brejkom prednosti i tako povela sa 1:0. Drugi set doneo je sličnu situaciju. Četiri razmenjena brejka na startu seta, a onda nakon pet propuštenih brejk/set lopti Vesna koristi šestu i izjednačava rezultat na 1:1. Za razliku od prethodna dva, treći set prošao je bez većih uzbuđenja. Jedini brejk u ovom delu meča napravila je naša teniserka iskoristivši jedinu šansu koju je za to imala. Čuvala ga je do kraja i slavila u ovom meču sa 2:1 u setovima.

Teme:   Teniserke, Turniri, Vesna Dolonc, Vesti