15/10/12 - 17:38h

WTA Moskva: Bojana ispala u prvom kolu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski poražena je u prvom kolu WTA turnira u Moskvi. Od nje je bolja bila Šveđanka Sofija Arvidson, rezultatom 2:0 u setovima.

B. Jovanovski24
S. Arvidson66

Bojana Jovanovski

Šveđanka Sofija Arvidson trenutno je 46. teniserka sveta, i ovaj meč bio je drugi koji su ona i Bojana Jovanovski igrale jedna protiv druge. Pre tri godine, kao i sada, švedska teniserka bila je pobednica njihovog međusobnog duela.
Bojana je napravila mnogo greški, što je bilo i presudno za poraz na startu turnira. Sat vremena i 28 minuta trebalo je Šveđanki da porazi našu teniserku. Jovanovski je napravila brejk u drugom gemu prvog seta i povela sa 2:0, ali do kraja nije uspela da osvoji nijedan gem, pa je protivnica ovaj deo meča dobila sa 6:2.
U drugom setu videli smo pet brejkova, a Bojana je nažalost napravila jedan manje od Šveđanke. Ovaj set je Arvidson dobila sa 6:4 i plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Moskvi.

Osim Bojane Jovanovski, Srbija na turniru u Moskvi ima još dve predstavnice, Anu Ivanović i Vesnu Dolonc, koja je danas uspešno završila i treće kolo kvalifikacija, pa se plasirala u glavni žreb.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti