Srbija je ostala bez predstavnika u singlu na Mastersu u Kanadi – u trećem kolu Montreala poražena je i Jelena Janković. Bolja od nje bila je Amerikanka Koko Vandevege koja je u prethodnoj rundi eliminisala i Anu Ivanović.

J. Janković665
K. Vandevege727
Jelena Jankovic

Jelena Janković i Koko Vandevege su na terenu provele dva sata i 38 minuta, a sa 2:1 u setovima slavila je američka teniserka.

Prvi set igrao se više od sat vremena, a završen je u zanimljivom taj-brejku. Nakon što su obe po jednom napravile brejk i došle do 6:6, usledila je završnica meča koja se ne viđa često. Nijedna nije uspela da osvoji poen na svoj servis. Odigrano je 18 poena, a svaki je bio mini brejk. Vandevege je imala tri propuštene set lopte, pre nego što je jednu iskoristila i povela sa 1:0.

Jelena je lako načinila korak ka preokretu – drugi deo meča dobila je sa 6:2, uz dva brejka prednosti. Amerikanka nije imala nikakvih šansi u ovom setu, pa je posle još 36 minuta igre rezultat bio 1:1.

Treći set je odlično započela američka teniserka. Povela je sa 3:0, a Jankovićeva je uspela da izjednači tek pri rezultatu 5:5. U dvanaestom gemu, kada je Jelena servirala za ostanak u setu, Vandevege dolazi do novog brejka za 7:5 i dobija ovaj meč sa 2:1 u setovima.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Montrealu, Teniserke, Turniri, Vesti