06/08/14 - 09:53h

WTA Montreal: Ana ubedljiva na startu

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Montrealu, nakon što je sa 2:0 u setovima eliminisala Timeu Baščinski iz Švajcarske.

A. Ivanović66
T. Baščinski12
Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Timee Baščinski trajao je sat vremena i 12 minuta, a naša teniserka slavila je sa ubedljivih 6:1, 6:2.

U prvom setu Ivanovićeva je došla do dva brejka bez ikakvih problema, a protivnici prepustila samo jedan gem. Posle
manje od pola sata igre povela je sa 1:0 u setovima.

U drugom delu igre Baščinski je pružila veći otpor, ali ni to nije bilo dovoljno za izjednačenje u meču sa srpskom teniserkom. Bilo je mnogo brejk prilika i sa jedne i sa druge strane, a više šansi realizovala je naša teniserka koja je ovaj deo meča završila sa dva brejka prednosti – 6:2.

Masters u Montrealu igra se za nagradni fond od 2,440,070 dolara, a pobednici će pripasti ček na 467,300 i 900 WTA bodova. Prošle godine na ovom turniru Ana je stigla do osmine finala.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Montrealu, Teniserke, Turniri, Vesti