03/04/14 - 10:56h

WTA Monterej: Jakšićeva u četvrtfinalu Montereja!

Srpska teniserka Jovana Jakšić plasirala se u svoje prvo četvrtfinale u karijeri na WTA turnirima, nakon što je u drugom kolu savladala 113. igračicu sveta Luksiku Kumkum sa Tajlanda rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 7:6(5), 7:6(2), posle skoro tri sata igre.

J. Jakšić377
L. Kumkum666

Jovana Jaksic

U prvom setu, Jovana nije uspevala da dođe do svoje igre, servis je nije najbolje služio, a sa druge strane dva puta je izgubila svoj prvi udarac, u trećem i u devetom gemu i prvi set je logično završen u korist teniserke sa Tajlanda rezultatom 6:3.

Drugi set je doneo veliku borbu, Jakšićeva je podigla nivo igre i na pravi način otvorila drugi set, tako što je odmah napravila brejk. Nakon toga je nastupila serija brejkova sve do 2:2. Do kraja seta, igračice su čuvale svoj servis, a Jovana se u jednom trenutku u setu suočavala i sa tri meč lopte, ali se izvukla iz neugodne situacije i uvela set u taj-brejk. U tom delu igre , srpska teniserka je napravila jedan mini brejk koji je bio i odlučujući i na taj način, stigla do izjednačenja rezultatom 7:5.

U odlučujućem setu, ponovo je viđena serija brejkova na obe strane, jer su teniserke tri puta gubile svoj servis, ali se na kraju ishod ovog meča rešavao ponovo u taj-brejku. Jovana je u dramatičnoj završnici bila mnogo sigurnija, brzo je u kombinaciji sa greškama Kurkum stigla do vođstva od 6:1, što je bilo nedostižno i srpska teniserka rešava i drugi taj-brejk u svoju korist rezultatom 7:2, za konačan trijumf i plasman među osam najboljih.

Jovana Jakšić u četvrtfinalu čeka pobednicu meča između Boserup i Ali Kik iz Sjedinjenih Američkih Država.

Teme:   Jovana Jakšić, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista