04/04/14 - 11:13h

WTA Monterej: Ana preko Voznijak do četvrtfinala

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Montereju, nakon što je savladala Kanađanku Aleksandru Voznijak rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:2 posle 69. minuta igre.

A. Ivanović66
A. Voznijak42

Ana Ivanovic

Za razliku od prethodog duela kada je ostvarila trijumf posle preokreta, Ana ovoga puta nije dozvolila sličnu situaciju i uz manje oscilacije, opravdala je ulogu favorita u ovom meču.

U prvom setu smo videli pet brejkova. Ana je dobro započela meč i nakon brejka povela sa 2:0, ali je odmah prepustila rivalki svoj servis. Slična situacija se dogodila i prvi vođstvu naše teniserke od 4:2, kada ponovo dozvoljava Kanađanki da se vrati u set. Ipak, odlučujući trenutak u setu dogodio se u desetom gemu, kada Ana ponovo oduzima servis rivalki i rešava prvi deo igre u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom delu igre ponovo su obe teniserke imale puno problema na vlastiti servis. Jedina dva gema koja je osvojila Voznijak u drugom setu su bili upravo na servis srpske teniserke. Sa druge strane, Ivanovićeva je uspela da napravi brejk četiri puta i tako osvoji i drugi set rezultatom 6:2 za trijumf i plasman među osam.

U četvrtfinalu je očekuje duel sa Slovakinjom Magdalenom Ribarikovom. Njih dve do sada su ukrstile koplja jednom, 2009. u Torontu, a bolja je bila Srpkinja posle tri odigrana seta.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista