24/03/14 - 23:27h

WTA Majami: Ana kroz oscilacije do poraza

Srpska teniserka Ana Ivanović poražena je u osmini finala Mastersa u Majamiju od Čehinje Petre Kvitove rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 0:6, 0:6. Čehinja će u borbi za četvrtfinale snage odmeriti sa Ruskinjom Marijom Šarapovom koja je nešto ranije bila bolja od Belgijanke Kirsten Flipkens posle preokreta rezultatom 2:1.

A. Ivanović600
P. Kvitova366

Ana Ivanovic, Brisbane (Reuters)

Odigrala je Ana verovatno jedan od najčudnijih mečeva u svojoj karijeri. Posle sigurnog prvog seta, potpuno je stala u nastavku i dozvolila protivnici da veže dvanaest uzastopnih gemova za ubedljiv trijumf i prolaz u četvrtfinale.

U prvom setu, Ivanovićeva je igrala gotovo bez greške, bila je izuzetno fokusirana i sigurna sa osnovne linije. U šestom gemu iskoristila je prvu i jedinu priliku za brejk i povela sa 4:2. Do kraja je rutinski privela set kraju rezultatom 6:3. Podatak koji na najbolji način oslikava Aninu superiornost u prvom delu igre je i činjenica da nije izgubila nijedan poen nakon ubačenog prvog servisa, ukupno je izgubila samo četiri poena u tri servis gema.

Drugi set je doneo veliki preokret i pad u igri srpske teniserke. Čehinja je počela mnogo agresivnije da igra sa osnovne linije, a u Aninu igru se uvukla neka nesigurnost. Servis je za razliku od prvog seta, potpuno stao, usledile su i duple greške kojih je u drugom setu bilo šest u tri servis gema, tako da je rezultat na semaforu vrlo brzo bio 6:0 za Kvitovu.

U trećem setu viđena je ista slika kao i u drugom, Kvitova agresivna i napadački orjentisana i ono što treba reći, jako dobro je čitala servis srpske teniserke, što je još više negativno uticalo na Anino samopouzdanje. Vrlo brzo je Čehinja stekla visoku prednost, u velikoj meri i zahvaljujući greškama Ivanovićeve i povratka za srpsku teniserku nije bilo. Kvitova je i taj deo igre rešila u svoju korist ubedljivo sa 6:0, za trijumf i plasman u četvrtfinale.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Majamiju, Vesti, WTA Rang Lista