22/03/14 - 18:46h

WTA Majami: Ana bolja od Penete za osminu finala

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u osminu finala turnira u Majamiju, nakon što je savladala Italijanku Flaviju Penetu sa 2:0 (6:4, 6:3) posle 80. minuta igre. Ovo je bio peti duel dve teniserke i peta pobeda Srpkinje.

A. Ivanović66
F. Peneta43

Ana Ivanovic

Ana je vrlo loše ušla u meč, pomalo nervozno i dekocentrisano, napravila je dve duple servis greške i odmah na startu pretrpela brejk. Želela je Ana od početka meča da igra agresivno i napadački, ali je u toj želji pravila i dosta grešaka. Posle vođstva od 2:0 italijanske teniserke, Ana dobija svoj prvi gem i postepeno uspeva da stabilizuje svoju igru. U šestom gemu dolazi u priliku da vrati brejk što i čini i uspeva da poravna rezultat na 3:3. U nastavku seta, Ana je bila sve sigurnija, dok se kod Penete mogao uočiti umor koji je svakako bio posledica serije mečeva u poslednje vreme. Pri rezultatu 5:4 za srpsku teniserku, servirala je Peneta, koja je u tim trenucima bila nervozna, napravila je dosta grešaka, Ivanovićeva je to uspela da iskoristi i da sjajnim vinerom reši prvi set u svoju korist rezultatom 6:4.

Dobru igru sa kraja prvog seta, prenela je Ana i u drugi set i nakon osvojenog uvodnog gema, odmah oduzela servis rivalki za vođstvo od 2:0. Italijanka se nije predavala, borila se i vrebala svoju šansu. U petom gemu, Ivanović je imala malu krizu i suočavala se sa dve brejk lopte, ali je odličnim servisom uspela da se izvuče iz neugodne situacije. Do kraja seta je uspela da rutinski meč privede kraju i osvoji i drugi set sa 6:3 za pobedu i plasman u osminu finala.

U osmini finala Ivanovićeva čeka pobednicu duela između Čehinje Petre Kvitove i Hrvatice Done Vekić.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Majamiju, Rang Lista, Vesti, WTA Rang Lista