07/05/14 - 09:00h

WTA Madrid: Ana pobednica srpskog duela

Srpska teniserka Ana Ivanović savladala je u drugom kolu WTA turnira u Madridu saigračicu iz reprezentacije Bojanu Jovanovski. Ana je bila bolja sa 2:0 u setovima, 6:4, 6:2 i u osmini finala igraće sa boljom iz duela Jelene Janković i Anastasije Pavljučenkove.

A. Ivanović66
B. Jovanovski42
Ana Ivanovic

Meč je trajao sat vremena i 16 minuta, Bojana je imala šansi da rezultat preokrene u svoju korist, ali je na kraju Ivanovićeva slavila sa 6:4, 6:2.

U prvom setu, pri rezultatu 4:3, Bojana je propustila tri brejk lopte. Ana je uspela da izjednači, i u sledećem gemu oduzela protivnici servis za vođstvo od 5:4. Servirala je za pobedu u ovom delu meča i nakon dve set lopte povela sa 1:0.

Drugi set doneo je ubedljiviju igru Ane Ivanović. Lako je, uz dva brejka, povela sa 5:1, a onda spasila tri brejk lopte Bojane Jovanovski. Do kraja meča prepustila joj je još jedan gem i došla do osmine finala na Mastersu u glavnom gradu Španije.

U narednom kolu Ana će se sastati sa boljom iz duela Jelene Janković i Anastasije Pavljučenkove.

Teme:   Ana Ivanović, Bojana Jovanovski, Masters, Masters u Madridu, Teniserke, Turniri, Vesti