04/05/14 - 13:42h

WTA Madrid: Ana lako do drugog kola

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo Mastersa u Madridu. Ona je sa 2:0 u setovima savladala Amerikanku Medison Kiz i izborila se za susret sa Bojanom Jovanovski.

A. Ivanović67
M. Kiz16
Ana Ivanovic

Sat vremena i 13 minuta trebalo je Ivanovićevoj da savlada Amerikanku i plasira se u drugu rundu Mastersa u Madridu.

Prvi deo meča je uz dva brejka prednosti dobila sa ubedljivih 6:1 posle 23 minuta igre. Usledio je pad u igri naše teniserke, a Kiz je pružala jači otpor. Drugi set igrao se 50 minuta, a Ana ga je osvojila u taj-brejku. U trećem i četvrtom gemu ovog dela meča imali smo priliku da vidimo razmenu brejkova. Ivanovićeva je povela sa 2:1, da bi Kiz u narednom gemu izjednačila. Nakon toga nijedna nije imala brejk šanse, pa je set završen u taj-brejku. Sa 7:4 dobila ga je naša teniserka i iskoristivši drugu meč loptu došla do druge runde.

Protivnica u borbi za osminu finala biće joj sunarodnica Bojana Jovanovski koja je juče na startu turnira eliminisala Karin Knap iz Italije.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Madridu, Teniserke, Turniri, Vesti