18/10/12 - 17:20h

WTA Luksemburg: Andrea bolja od JJ

Srpska teniserka Jelena Janković poražena od Nemice Andree Petković rezultatom 2:0, po setovima 5:7, 0:6, u drugom kolu BNP Paribas kupa u Luksemburgu.

J. Janković50
A. Petković76

Jelena Janković je u prvom setu imala šansu da “prelomi” meč i stekne prednost, ali je pri rezultatu 5:5 propustila nekoliko prilika za brejk i trasirala protivnici put do vođstva. Kada nije iskoristila svoje prilike za brejk, Jelena je dozvolila svojoj protivnici da to učini i samim tim privede prvi set kraju. Andrea je prvi set rešila u svoju korist rezultatom 7:5.

U drugom setu Jelena kao da se predala. Andrea Petković je iskoristila njenu nezainteresovanost i snažnim i preciznim udarcima obezbedila plasman u četvrtfinale, gde će joj protivnica bili Kazahstanka Ksenija Perva. Rezultat drugog seta glasio je 6:0, za Petkovićevu.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti