29/04/14 - 11:25h

WTA Lisabon: Bojana u drugom kolu!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u drugo kolo WTA turnira koji se igra u Lisabonu. Jovanovski je na startu takmičenja savladala Moniku Puig iz Portorika sa 6:4, 4:6, 6:4.

B. Jovanovski646
M. Puig464
Bojana Jovanovski

Meč između Jovanovske i Puig trajao je dva sata i dvadeset minuta, a naša teniserka je u ovom maratonu slavila sa 2:1 u setovima.

Prvi set pripao je srpskoj teniserki. Bojana je do prvog brejka došla u drugom gemu i povela sa 2:0, ali ga Portorikanka vraća i izjednačava. Za vođstvo od 1:0 u setovima Jovanovska je protivnici oduzela servis u desetom, poslednjem gemu prvog dela meča i slavla sa 6:4.

Drugi deo meča je istim rezultatom (6:4) dobila Monika Puig. Portorikanka je na startu seta napravila brejk i čuvala ga do kraja za izjednačenje od 1:1 u setovima.

Najveća borba viđena je u trećem, odlučujućem setu. Bojana je povela sa 5:2, ali se Puig nije predavala. Oduzela je našoj teniserki servis za 5:4, ali nije uspela da izjednači. Jovanovska dolazi do novog brejka za 6:4 i pobedu u ovom meču.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti