09/10/13 - 19:04h

WTA Linc: Ana u četvrtfinalu!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale na WTA turniru u Lincu. Ivanovićeva je bila bolja od nekada četvrte teniserke sveta, Italijanke Frančeske Skjavoni. Slavila je sa 2:0 u setovima.

A. Ivanović67
F. Skjavone35
Ana Ivanovic

Ana je u prvom gemu izgubila servis, ali je već u narednom uspela da vrati brejk i izjednači rezultat na 1:1. U šestom gemu još jednom je oduzela Italijanki servis za vođstvo od 4:2 i čuvala brejk do kraja seta. Ovaj deo meča dobila je sa 6:3 posle 45 minuta igre.

U drugom setu videli smo čak pet brejkova, a jedan više napravila je naša teniserka, te dobila ovaj deo meča sa 7:5. Iako je u desetom gemu Ana servirala za pobedu, prepustila je protivnici gem i šansu da ovaj meč završi ranije. Igralo se još dva gema, a uz jedan brejk Ivanovićeva je uspela da reši ovaj set u svoju korist.

U narednom kolu Ana će igrati sa boljom iz duela Čehinje Petre Kvitove i Katarine Piter iz Poljske.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti