11/10/13 - 21:19h

WTA Linc: Ana Ivanović u polufinalu!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u polufinale WTA turnira u Lincu. Naša teniserka savladala je u četvrtfinalu sa 2:0 u setovima Dominiku Cibulkovu iz Slovačke i sutra će se sastati sa Stefani Vegele iz Švajcarske.

A. Ivanović66
D. Cibulkova24
Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Dominike Cibulkove trajao je sat vremena i dvadeset minuta, a srpska teniserka slavila je sa 2:0 u setovima, 6:2, 6:4.

Lagano je došla do brejka već u prvom gemu, koji je Cibulkova pokušala da vrati u četvrtom, ali ni iz tri pokušaja nije uspela. Nakon spašene tri brejk prilike Slovakinje, Ivanovićeva je propustila četiri šanse, ali je petu iskoristila da ponovo oduzme Cibulkovoj servis i povede sa 5:2. Servirala je za pobedu u ovom delu meča i iskoristila drugu set loptu.

Drugi set počeo je velikim vođstvom u korist Slovakinje. Uz jedan brejk brzo je povela sa 3:0, ali Ana vezuje četiri gema i prelazi u vođstvo. Dopustila je Cibulkovoj da izjednači rezultat, a onda osvojila preostala dva gema i dobila ovaj meč.

U polufinalu će igrati sa Stefani Vegele iz Švajcarske koja je savladala Amerikanku Sloun Stivens.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti