19/10/15 - 18:00h

Sjajna Jelena preokretom do titule!! (WTA Hong Kong)

Srpska teniserka Jelena Janković osvojila je WTA titulu u Hong Kongu! Ona je sa 2:1 u setovima, nakon preokreta, u finalu savladala Nemicu Anželik Kerber, devetu teniserku sveta.

J. Janković376
A. Kerber661
Jelena Jankovic

Kerber je već na startu došla do brejka, a iako je u narednom gemu imala šansu da uzvrati ribrejkom, Jankovićeva nije uspela, pa je nemačka teniserka realizovala prednost – 2:0. Treći gem bio je jedan od najdužih u ovom delu meča. Odigrale su 13 poena, Kerber je propustila jednu šansu za brejk, a Jankovićeva se konačno ”upisala na semafor” – 2:1. U sedmom gemu nemačka teniserka još jednom oduzima servis Jeleni i dolazi do vođstva od 5:2. Servirala je za meč, ali je Jankovićeva u pravom trenutku uspela da se izbori za brejk i smanji prednost protivnice na 5:3. Ipak, Kerber dolazi do novog brejka i na taj način završava ovaj set u svoju korist – 6:3.

U ranoj fazi drugog seta srpska teniserka je prva došla do brejka. Povela je sa 2:1, ali nije uspela da realizuje prednost, Nemica je izjednačila na 2:2. U narednom gemu Jankovićevoj ponovo polazi za rukom da protivnici oduzme servis, ali ni ovog puta ne uspeva da ga sačuva. Kerber je poravnala rezultat na 4:4. Još jednom su razmenile brejkove, a zatim set odvele u taj-brejk. Ovaj deo meča Jelena je dobila sa 7:4 i izjednačila rezultat na 1:1 u setovima.

Na startu odlučujućeg seta Jankovićeva je brzo došla do prednosti od 3:0. Kerber je na kratko uspela da prekine njenu pobedničku seriju i smanji prednost na 3:1, ali je Jelena do kraja odigrala u istom ritmu i osvojila ovaj set sa 6:1!

Jankovićeva je tako došla do svoje 15. WTA titule u karijeri.

Teme:   Anđelika Kerber, Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti