18/10/15 - 13:45h

WTA Hong Kong: Jelenin put do titule

Srpska teniserka Jelena Janković iza sebe ima sjajan turnir. U Hong Kongu je osvojila svoju 15. WTA titulu u karijeri, igrala je odlično, a moglo bi se reći da sve do polufinala nije imala dostojnog protivnika. Ovako je izgledao njen put do titule.

Jelena Jankovic

Prvo kolo

U prvom kolu Jankovićeva je igrala protiv kvalifikantkinje, Ane Bogdan iz Rumunije. Rumunska teniserka trenutno je 149. na WTA listi, a Jeleni je trebalo sat vremena i 25 minuta da je porazi sa 6:4, 6:2.

Osmina finala

Protivnica u osmini finala bila joj je Anastasija Rodionova iz Australije. Na terenu su provele sat vremena, a 255. teniserka sveta poražena je sa ubedljivih 6:0, 6:2.

Četvrtfinale

Šesta nositeljka, Darija Gavrilova iz Rusije ”pala” je u četvrtfinalu. Gavrilova ima 21 godinu, trenutno je 36. igračica sveta, a Jeleni je bilo potrebno sat vremena i 18 minuta da je savlada sa 6:1, 6:1.

Polufinale

Kada je došla do polufinala, Jankovićevoj su mnogi prognozirali kraj. Ipak, ni Venus Vilijams nije bila dovoljno dobra da Jeleni oduzme set, a kamoli nešto više. Srpskoj teniserki trebalo je nešto više od dva sata, ali je na kraju i treća favoritkinja bila poražena – 6:4, 7:5.

Finale

U finalu joj je na megdan izašla Nemica Anželik Kerber. Deveta teniserka sveta dobro je ušla u meč i osvojila prvi set sa 6:3, ali je Jelena uspela da preokrene rezultat u svoju korist. Drugi set dobila je u taj-brejku 7:6, dok je u trećem sve išlo lako – 6:1. Tako je došla do svoje 15. WTA titule u karijeri.

Teme:   Anđelika Kerber, Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Venus Vilijams, Vesti