20/09/17 - 10:11h

WTA Gvangžu: Krunićeva ekspresno do četvrtfinala!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić igraće u četvrtfinalu WTA turnira u Gvangžuu, nakon što je u drugoj rundi takmičenja eliminisala Nemicu Monu Bartel.

A. Krunić66
M. Bartel40

U meču koji je trajao tačno sat vremena, Aleksandra je slavila sa 6:4, 6:0.

Odlično je naša teniserka ušla u meč, povela je sa 4:0 i tek onda dozvolila protivnici da se upiše na semafor. Krenula je Bartel u napad i činilo se da će uspeti da izjednači rezultat, ali je u desetom gemu Krunićeva iskoristila drugu set loptu za vođstvo od 1:0.

Nakon toga, Bartel je bila potpuno izgubljena na terenu. Borila se, ali nije uspela da osvoji nijedan gem. Za samo 24 minuta igre Aleksandra je dobila ovaj set sa 6:0.

Ovo će biti drugo četvrtfinale Aleksandre Krunić za redom, pošto je prošle nedelje do iste faze takmičenja stigla u Tokiju. Protivnica u borbi za polufinale biće joj 226. igračica sveta Rebeka Piterson.

Teme:   Aleksandra Krunić, Aleksandra Krunić, Teniserke, Turniri, Vesti