18/02/16 - 09:12h

WTA Dubai: Stricova eliminisala Anu Ivanović

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u polufinale turnira u Dubaiju. Ovoga puta pobedu je odnela dvadesetdevetogodišnja teniserka iz Češke – Barbora Stricova. Rezultat današnjeg meča bio je 7-6(5), 6-3 u korist Čehinje. Ona je trenutno 47. teniserka sveta.

A. Ivanović63
B. Stricova76
Ana

Ana

Ana je odlično započela meč. Odservirala je gem bez izgubljenog poena. Zatim je Čehinja uzvratila za 1-1, a onda je prva brejk šansa nastala u trećem gemu i Stricova ju je odmah iskoristila i povela sa 3-1. U nastavku je Srpkinja imala dve prilike za ribrejk, ali nije uspela da poravna rezultat. Činilo se da je Barbora bila na putu da zadrži prednost i osvoji set, ali je Ana svoju šansu strpljivo gradila i osmi gem donosi izjednačenje 4-4. Onda je Čehinja imala jednu brejk šansu, neiskorišćenu, što je odvelo set u taj brejk. Nakon 5-5 u taj brejku, Čehinja je vezala 2 poena i tako povela sa 1-0 u setovima.

U drugom setu je pao nivo igre kod Ane i to je olakšalo posao češkoj teniserki. Prvo je napravila brejk, a onda ga je već u narednom gemu ispustila. U nastavku se igralo bez većih rezultatskih skokova. Pad koncentracije i nervoza doprineli su da češka teniserka povede sa 4-2. Borba je trajala i dalje jer je Ana napravila ribrejk u nastavku i smanjila zaostatak na 3-4. Presudan brejk napravila je Stricova u tom osmom gemu za 5-3, a onda odservirala za 6-3 i plasirala se u polufinale Dubaija.

Teme:   Ana Ivanović, ATP u Dubaiju, Teniserke, Vesti