16/02/16 - 19:17h

WTA Dubai: Jelena bolja od Benčić!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Dubaiju, nakon što je sa 2:1 u setovima savladala devetu igračicu sveta, Belindu Benčić iz Švajcarske.

J. Janković476
B. Benčić654
Jelena Jankovic

Meč između Jelene Janković i Belinde Benčić trajao je nešto više od dva i po sata, a srpska teniserka je do pobede i plasmana u drugu rundu WTA turnira u Dubaiju došla nakon preokreta – 4:6, 7:5, 6:4.

Belinda je u ranoj fazi prvog seta dobila dve brejk prilike. Nakon što je prvu propustila, iskoristila je drugu i povela sa 2:1. Brejk prednosti čuvala je do kraja ovog seta i bez mnogo muke slavila sa 6:4.

U drugom setu Benčićeva je napravila prvi brejk i povela sa 4:3, ali je Jelena odmah uzvratila ribrejkom i izjednačila rezultat na 4:4. Posle šest brejk/set lopti u 12. gemu, Jankovićeva još jednom oduzima servis švajcarske teniserke i dobija ovaj deo meča sa 7:5.

U odlučujućem setu viđeno je jedanaest brejk šansi. Benčićeva nije iskoristila nijednu od tri, a Jelena Janković je u desetom gemu realizovala osmu. To je ujedno bila i meč lopta, nakon koje se Jankovićeva plasirala u drugo kolo turnira u Dubaiju.

Protivnica u borbi za četvrtfinale biće joj Nemica Andrea Petković.

Teme:   Belinda Benčić, Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti