18/02/14 - 20:34h

WTA Dubai: Ana bolja od Kerber

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se danas u osminu finala na WTA turniru u Dubaiju. Ona je sa 2:1 u setovima, nakon preokreta eliminisala Nemicu Anželik Kerber.

A. Ivanović367
A. Kerber636
Ana Ivanovic

Anželik Kerber bila je favorit u meču sa Anom Ivanović, ali nije uspela da savlada srpsku teniserku. Posle nešto više od dva sata igre, Ana je slavila sa 2:1 u setovima.

Ana je došla do prvog brejka u meču i povela sa 2:0 u prvom setu, ali osim što vraća brejk, Nemica do kraja seta još dva puta oduzima servis naše teniserke i dobija ovaj deo meča sa 6:3 posle pola sata igre.

Na startu drugog seta Ivanovićeva osvaja gem na servis Kerber za vođstvo od 1:0, a do rezultata 3:3 Nemica vraća brejk i izjednačava rezultat. To je sve što je u ovom setu uspela da uradi osma teniserka sveta, jer uz još dva brejka Ana završava ovaj set rezultatom 6:3 u svoju korist.

U trećem setu obe su po jednom osvajale gemove na servis protivnice, a pri rezultatu 6:5, Ana je propustila tri meč lopte, pa smo kraj ovog seta gledali u taj-brejku. Iako su obe imale šansu za pobedu, sa 8:6 slavila je naša teniserka i plasirala se u osminu finala na WTA turniru u Dubaiju.

Naredna protivnica biće joj Amerikanka Venus Vilijams.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti