22/02/16 - 21:19h

WTA Doha: Jelena u drugom kolu

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Dohi, nakon što je sa 2:1 u setovima na startu turnira savladala Janu Čepelovu.

J. Janković666
J. Čepelova470
Jelena Jankovic

Meč između Jelene Janković i Jane Čepelove trajao je dva sata i 21 minut, a srpska teniserka slavila je sa 2:1 u setovima i plasirala se u drugu rundu na WTA turniru u Dohi.

Jankovićeva je napravila prvi brejk na meču i povela sa 3:1, ali je u naredna tri gema Čepelova uspela da preokrene rezultat i povede sa 4:3. Jelena joj je još jednom oduzela servis i izjednačila na 4:4, a dva gema kasnije došla je do nove brejk/set lopte. Iskoristila je i sa 6:4 slavila u prvom setu.

Na startu drugog seta razmenile su brejkove, i sve do dvanaestog gema nisu imale više brejk šansi. Tada je Jelena propustila priliku da završi meč, a ovaj set odveden je u taj-brejk. Teniserka iz Slovačke slavila je sa 7:5 u ovom delu meča, i izjednačila na 1:1 u setovima.

U trećem setu Jelena je odigrala sjajno. Protivnici nije prepustila nijedan gem, pa je sa konačnih 6:0 u odlučujućem setu slavila u ovom meču.

Naredna protivnica biće joj Rumunka Monika Nikolesku.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti