11/02/13 - 18:46h

WTA Doha: Ana u drugom kolu!

Najbolje rangirana srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Dohi. Ona je u prvom kolu sa 2:0 setovila savladala austrijsku teniserku Tamiru Pašek.

A. Ivanović66
T. Pašek12

Ana Ivanović

Nešto više od sat vremena trebalo je Ani Ivanović da savlada Tamiru Pašek, trenutno 26. teniserku sveta. Po 33 minuta igralo se u svakom setu. Povreda zbog koje je propustila Fed kup duel sa Slovačkom očigledno je prošlost, jer je Ana ovaj duel dobila veoma lako.

Od šest brejk lopti Ana je iskoristila dve i sa dva brejka prednosti brzo dobila prvi set sa 6:1. Pašek je tri puta imala priliku da oduzme servis Ivanovićevoj, ali joj to ni jednom nije pošlo za rukom.

U drugom setu je austrijska teniserka pružala nešto veći otpor. U prva tri gema videli smo isto toliko brejkova, a nakon toga naša teniserka je povela sa 2:1. Tamira Pašek je propustila tri šanse da vrati brejk, a posle njenih propuštenih prilika, Ivanovićeva joj je još jednom oduzela servis i povela sa 5:2. Servirala je za pobedu i iskoristila četvrtu meč loptu.

U narednoj rundi naša teniserka će igrati protiv Rumunke Simone Halep, 49. teniserke sveta, a ovo će biti njihov prvi duel.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Vesti