14/02/13 - 16:46h

WTA Doha: Ana izgubila od Radvanske

Četvrta teniserka sveta, Poljakinja Agnješka Radvanska savladala je Anu Ivanović u borbi za četvrtfinale na WTA turniru u Dohi. Poljska teniserka je ovaj meč dobila sa 6:1, 7:6.

A. Ivanović16
A. Radvanska67
Ana Ivanović

Meč osmine finala na WTA turniru u Dohi između Ane Ivanović i Agnješke Radvanske trajao je sat vremena i 32 minuta.

U prvom setu Ana je bila bez ikakvih šansi. Nije uspela da osvoji ni jedan gem na svoj servis, jedini koji je dobila u ovom delu meča bio je na servis protivnice. Radvanska je napravila četiri brejka, a Ivanovićeva je uspela da vrati samo jedan, pa je posle pola sata igre Poljakinja povela sa 1:0 u setovima.

U prvih deset gemova drugog seta Agnješka Radvanska je prokockala pet brejk lopti. Pri rezultatu 5:5 prvi put u ovom delu meča do šanse za brejk stigla je Ana Ivanović, koja je svoju šansu iskoristila. Povela je sa 6:5, ali je Poljakinja već u narednom gemu uzvratila ribrejkom za izjednačenje, 6:6. U taj brejku viđeno je devet mini brejkova, a jedan više imala je Radvanska, koja je zasluženo prošla u četvrtfinale ovog turnira, gde je čeka Karolina Voznjacki.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti