04/04/13 - 08:15h

WTA Čarlston: Jankovićeva u osmini finala!

Drugi reket Srbije Jelena Janković došla je do plasmana u osminu finala na WTA turniru u Čarlstonu. Jankovićeva je u drugom kolu sa 2:1 u setovima savladala francusku teniserku Karolin Garsiju.

J. Janković576
K. Garsija763
Jelena Jankovic

U prva dva meča na WTA turniru u Čarlstonu, Jelena Janković provela je skoro šest sati na terenu. Naša teniserka je duel sa devetnaestogodišnjom Francuskinjom Karolin Garsijom završila tek nakon dva sata i 40 minuta.

Jelena je odlično ušla u meč i uz dva brejka brzo povela sa 3:0. U naredna tri gema Garsija vraća brejkove i izjednačava rezultat, a nakon toga još po jednom jedna drugoj oduzimaju servis. Nastavljaju sa osvajanjem svojih servis gemova, sve do rezultata 6:5, kada Francuskinja dolazi do brejka i dobija ovaj set sa 7:5.

U drugom setu svaka od njih pravi po jedan brejk, pa smo imali priliku da vidimo taj-brejk. Jankovićeva je spasila dve meč lopte, a zatim iskoristila četvrtu šansu za set i izjednačila rezultat na 1:1 u setovima, dobivši taj brejk sa 12:10.

Iskusnija Jelena brzo je iskoristila pad koncentracije kod Francuskinje zbog propuštenih meč lopti, i dobila treći set sa 6:3. Oduzela je Garsiji servis u šestom gemu, što je bilo dovoljno za pobedu u ovom meču.

Njena naredna protivnica biće Džesika Pegula iz SAD-a, 148. teniserka sveta, a ovo će biti njihov prvi međusobni duel.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti