22/05/12 - 14:20h

WTA Brisel: Bojana Jovanovski u drugom kolu!

Treći reket Srbije, Bojana Jovanovski plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Briselu. Ona je sa 2:0 u setovima, posle sat vremena i 45 minuta savladala domaću teniserku Tamarin Hendler.

B. Jovanovski77
T. Hendler55

Bojana je na startu napravila brejk i povela sa 2:0, ali je u naredna dva gema protivnica uspela da dođe do izjednačenja. U sedmom gemu je naša teniserka ponovo izgubila servis gem, i Hendler je povela sa 4:3. Bojana je odmah uspela da uzvrati ribrejkom, ali i da napravi brejk za kraj i završi ovaj set posle 50 minuta igre. (7:5)

Bojana Jovanovski Brizbejn

Bojana Jovanovski

U drugom setu je naša teniserka pokazala koliko dobro može da igra kada je na ivici da izgubi. Belgijanka je napravila dva brejka na startu i povela sa 4:1. Tada je Bojana uspela da se vrati u igru napravivši dva brejka. Izjednačila je, a onda na svoj servis došla do vođstva od 6:5. U gemu u kom je protivnica servirala sa ostanak u meču, Jovanovski je napravila još jedan brejk i dobila ovaj set rezultatom 7:5.

Naredna protivnica naše teniserke biće bolja iz duela Kaje Kanepi i Irine Falkoni.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri