Miomir Kecmanović startovao je pobedom na ATP turniru u Vinston-Sejlemu.

M. Kecmanović76
A. Popirin63

Source: Julian Finney/Getty Images AsiaPac

Miomir koji je kao 13. nosilac bio slobodan u prvom kolu, u osminu finala se plasirao pobedom nad Aleksejem Popirinom iz Australije.

U duelu koji je trajao sat vremena i 23 minuta, Srbin je slavio sa 2:0 u setovima.

U prvom setu nije bilo brejkova ni sa jedne strane, pa je ovaj deo susreta završen u produžetku, Tu je Australijanac vodio sa 5:1, ali je Miomir uspeo da dođe do preokreta – osvojio je šest poena zaredom i sa 7:5 uzeo prvi set.

U drugom setu je napravio dva brejka, jedan više od protivnika,i i rezultatom od 6:3 došao do pobede.

Za četvrtfinale će se boriti sa boljim iz duela Denisa Šapovalova i Tenisa Sendgrena.

ATP turnir u Vinston-Sejlemu igra se za ukupan nagradni fond od 807,210 dolara, a pobedniku će pripasti ček na 96,505 i 250 ATP poena. Prvi nosilac je Benoa Per iz Francuske.

Teme:   ATP u Vinston Salemu, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti