VINSTON-SEJLEM: Hurkaču prva ATP titula u karijeri

Poljak Ubert Hurkač osvojio je trofej na ATP turniru u Vinston-Sejlemu.

Source: Getty Images Europe

On je u finalu slavio nad francuskim teniserom Benoom Perom.

Njih dvojica su na terenu proveli dva sata, a Hurkač je bio bolji sa 2:1 u setovima.

Poljak je započeo meč sigurnim servisom, a zatim napravio brejk koji je Per odmah vratio. U četvrtom gemu Ubert je napravio još jedan, ključan, brejk, da bi tu prednost zadržao do kraja seta koji je dobio rezultatom od 6:3.

On je i u drugom setu prvi došao do brejka, ali ga je Benoa ponovo odmah vratio, Francuz je u osmom gemu iskoristio drugu brejk loptu, a nakon toga rezultatom od 6:3 došao do izjednačenja u setovima.

U ključnom delu meča Per je odmah oduzeo servis Ubertu. Uspeo je poljski teniser da ga vrati u narednom gemu i povede sa 2:1. U šestom gemu on dolazi do brejka prednosti i zadržava je do kraja. Set je dobio sa 6:3 i time došao do prve ATP titule u karijeri.

Obojica tenisera igraće na US Open koji počinje u ponedeljak, 26. avgusta.

Teme:   ATP u Vinston Salemu, Teniseri, Turniri, Vesti