06/07/15 - 16:14h

Vimbldon: Viktor bez plasmana u četvrtfinale

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Vimbldona. U osmini finala sa 3:2 u setovima izgubio je od Kanađanina Vaseka Pospišila, koji je bio bolji nakon preokreta.

V. Troicki67433
V. Pospišil46666
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Vaseka Pospišila trajao je dva sata i 43 minuta, a srpski teniser prokockao je prednost od 2:0 u setovima i dozvolio Kanađaninu da napravi potpuni preokret i posle 3:2 plasira se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Velike Britanije.

U trećem gemu prvog seta Viktor je iskoristio jedinu brejk priliku koju je imao u ovom delu meča i poveo sa 2:1. Brejk prednosti sačuvao je do kraja seta i slavio rezultatom 6:4. U prvom setu Troicki je odlično servirao, a na svoj servis izgubio je samo šest poena.

U drugom setu obojica su čuvali svoje servis gemove, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku. Viktor je iskoristio prvu set loptu za 7:4 i došao do velike prednosti od 2:0 u setovima.

Deveti gem trećeg seta bio je prekretnica u ovoj deonici meča. Pospišil je oduzeo servis Troickog za vođstvo od 5:4, a zatim servirao za set i dobio ga sa 6:4.

Nakon što je slavio u trećem setu, sve je krenulo bolje za Pospišila. Uzeo je konce u svoje ruke i uz potpunu kontrolu igre i dva brejka prednosti dobio i četvrti set sa 6:3. U odlučujućem setu slavio je istim rezulatom, nakon što je Viktoru oduzeo servis u osmom gemu.

U četvrtfinalu Vasek Pospišil će igrati sa boljim iz duela Ive Karlovića i Endija Mareja.

Teme:   Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki, Vimbldon