24/06/13 - 16:23h

Vimbldon: Vesna Dolonc u drugom kolu!

Srpska teniserka Vesna Dolonc plasirala se u drugo kolo Vimbldona nakon što je sa 2:1 u setovima savladala favorizovanu Belgijanku Janinu Vikmajer.

V. Dolonc366
J. Vikmajer624
Vesna Dolonc

Prvi set trajao je 36 minuta, a sa 6:3 dobila ga je Janina Vikmajer. Ona je napravila brejk za vođstvo od 2:0 na startu ovog seta, ali je Vesna uspela da ga vrati i izjednači rezultat na 3:3. Međutim do kraja seta Belgijanka joj još jednom oduzima servis i privodi ovaj deo meča kraju.

Samo 28 minuta trajao je drugi set, a Vesna je slavila sa ubedljivih 6:2. Vikmajerova je prva došla do brejka i povela sa 2:1, ali nije uspela da ga realizuje prednost, jer Dolonc već u sledećem gemu uspeva da joj oduzme servis. Od tog trenutka nije dozvolila protivnici da osvoji ni jedan gem, pa uz još dva brejka dolazi do 6:2 i izjednačenja od 1:1 u setovima.

Odlučujući set igrao se nešto više od sat vremena. Tek u osmom i devetom gemu dolazi do prve razmene brejkova, a onda u desetom naša teniserka oduzima protivnici servis za pobedu u meču.

U drugom kolu će se sastati sa Jelenom Janković ili Džoanom Konte.

Teme:   Grend Slem, Teniserke, Turniri, Vesna Dolonc, Vesti, Vimbldon