26/06/13 - 21:31h

Vimbldon: Vesna bolja od Jelene

Duel dve srpske teniserke, Jelene Janković i Vesne Dolonc završio se porazom favorizovane Jelene Janković. Vesna Dolonc dobila je ovaj meč sa 7:5, 6:2.

V. Dolonc76
J. Janković52
Vesna Dolonc

Meč između Vesne Dolonc i Jelene Janković trajao je nešto više od sat vremena i trideset minuta, a kao pobednica izašla je Dolonc koja pod zastavom naše zemlje igra od prošle godine. Iako je Jelena mnogo bolje rangirana i iskusnija od mlađe koleginice, u ovom meču nije imala mnogo šansi.

Prvi set trajao je 51 minut, a videli smo pet brejkova. Iako je Jelena došla do prvog i vođstva od 2:0, Vesna je iz seta izašla sa brejkom prednosti i pobedom od 7:5.

Drugi deo meča Dolonc je dobila na mnogo lakši način. Prepustila je Jeleni samo dva gema i uz dva brejka posle 42 minuta igre u ovom setu slavila sa 6:2.

U trećem kolu sastaće se sa Belgijankom Kisten Flipkens koja je nešto ranije sa 2:0 u setovima savladala srpsku teniserku Bojanu Jovanovski.

Teme:   Grend Slem, Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesna Dolonc, Vesti, Vimbldon