29/06/12 - 16:06h

Vimbldon: Troicki bolji od Monaka!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala na Vimbldonu, nakon što je sa 3:0 savladao 15. nosioca, Argentinca Huana Monaka.

V. Troicki776
H. Monako553

Naš teniser je osvojio prvi gem, a onda je meč prekinut zbog kiše. Pauza je trajala oko sat vremena, a očigledno je više prijala Viktoru. Monako je napravio brejk u trećem gemu i poveo sa 2:1, ali je Troicki uzvratio ribrejkom u desetom gemu i izjednačio na 5:5, da bi nekoliko minuta kasnije napravio još jedan brejk i dobio ovaj set sa 7:5.

Viktor Troicki, Getty Images

Viktor Troicki

U drugom setu je Viktor brzo poveo sa 4:1. Napravio je brejk u drugom gemu, koji je čuvao sve do devetog, kada je Monako uspeo da mu oduzme servis. Viktor je ipak završio ovaj set kao i prethodni, brejkom u trinaestom gemu.

Do šestog gema trećeg seta videli smo po brejk sa obe strane. Izjednačili su na 3:3, a onda je naš teniser još jednom oduzeo protivniku servis gem, i poveo sa 5:3, da bi nešto kasnije servirao za pobedu i dobio ovaj set sa 6:3.

Naredni protivnik Troickog biće bolji iz duela Đokovića i Štepaneka. Sudeći po trenutnom rezultatu, gledaćemo duel dvojice naših reprezentativaca.

Teme:   Grend Slem, Teniseri, Turniri, Viktor Troicki, Vimbldon