29/06/13 - 15:08h

Vimbldon: Troicki bez osmine finala

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u osminu finala na Vimbldonu, nakon što je sa 3:0 poražen od Rusa Mikaila Južnjeg.

V. Troicki345
M. Južnji667
Viktor Troicki

Meč trećeg kola Vimbldona između Viktora Troickog i Mikaila Južnjeg trajao je dva sata i sedam minuta, a Rus je slavio bez mnogo muka. Tako je savladao Viktora u njihovom šestom međusobnom duelu.

Prva dva seta dobio je na isti način. Videli smo samo po jedan brejk, i oba su bila na strani Rusa. Sa druge strane, Viktor svoje dve šanse da protivniku oduzme servis nije iskoristio. U trećem delu meča mu je to pošlo za rukom, ali nije mnogo vredelo s obzirom na to da je Južnji i ovaj set završio sa brejkom prednosti. Posle dva sata i sedam minuta plasirao se u osminu finala gde ga ćeka duel sa Endijem Marejem.

Od srpskih predstavnika u singlu ostao je samo Novak Đoković, koji će nešto kasnije danas igrati svoj meč treće runde.

Teme:   Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki, Vimbldon