27/06/13 - 21:13h

Vimbldon: Novak u trećem kolu

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona, nakon što je sa 3:0 u setovima savladao Amerikanca Bobija Rejnoldsa. On je tako izbacio i poslednjeg Amerikanca u žrebu ovog grend slema, a startovalo ih je jedanaest.

N. Đoković766
B. Rejnolds631
Novak Djokovic Vimbldon (GettyImages)

Meč drugog kola između Novaka Đokovića i Amerikanca Boba Rejnoldsa trajao je sat vremena i 58 minuta, a naš teniser je bez mnogo problema slavio sa 3:0 u setovima.

Novak je iz seta u set igrao sve bolje, o čemu svedoči i rezultat. U prvom delu meča nije bilo brejkova u 12 gemova, pa smo imali priliku da gledamo taj-brejk koji je sjajnom igrom dobio naš teniser sa 7:2. Od devet šansi za brejk u drugom setu iskoristio je dve, od kojih je jedna bila i set lopta. Posle 38 minuta igre u ovom delu meča poveo je sa 2:0 u setovima. U trećem setu se Rejnolds potpuno predao, a Novak blistao, pa je slavio sa ubedljivih 6:1.

U trećem kolu Novak će igrati sa boljim iz duela koji je prekinut zbog kiše, a igraju ga Šardi i Štruf.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon