29/06/15 - 18:54h

Vimbldon: Novak ,,prošetao” do drugog kola!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo na Vimbldonu nakon što je sa 3:0 savladao Nemca Filipa Kolšrajbera. Novak je na terenu proveo malo vremena, bez previše utrošene snage – igrao je onoliko koliko je bilo potrebno da dođe do pobede.

N. Đoković666
F. Kolšrajber444

Meč između Novaka Đokovića i Filipa Kolšrajbera trajao je dva sata i pet minuta, a srpski teniser rutinski se plasirao u drugo kolo trećeg gren slema sezone. Novak je sva tri seta dobio istim rezultatom – 6:4, 6:4, 6:4.

U prvom setu viđeno je čak 13 brejk lopti, Đoković je iskoristio dve od sedam, a njegov protivnik samo jednu od šest. Drugi set bio je sušta suprotnost prvom, jedino je rezultat bio isti. Obojica su sigurno osvojali svoje servis gemove, a jedinu brejk loptu u ovom setu Đoković je iskoristio u desetom gemu za konačnih 6:4. U trećem setu Đoković je brzo poveo sa 3:1, ali je Nemac vratio brejk i do 4:4 uspeo da izjednači rezultat. U gemu u kom je Kolšrajber servirao za ostanak u meču, Novak mu je oduzeo servis i ovaj duel završio u svoju korist – 6:4.

U drugom kolu Vimbldona Nole će igrati sa boljim iz duela Jarka Nieminena i Lejtona Hjuita.

Teme:   Filip Kolšrajber, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon