25/06/12 - 16:11h

Vimbldon: Novak lako do drugog kola!

Branilac titule na Vimbldonu Novak Đoković lako je prošao prvu rundu ovog turnira. Sa 3:0 u setovima savladao je Španca Huana Karlosa Ferera, 38. tenisera sveta.

N. Đoković666
H. K. Ferero331

Prvi brejk u setu napravio je Španac. Poveo je sa 2:1, ali je Novak već u sledećem gemu uzvratio ribrejkom i izjednačio rezultat. Još jedan brejk za Đokovića u osmom gemu, a nakon toga i dobijen set rezultatom 6:3, posle 33 minuta igre.

Djokovic-Conga, Rolan Garos

Novak Đoković

U drugom setu je naš teniser napravio dva brejka, u trećem i devetom gemu. To je bilo dovoljno da ovaj set dobije istim rezultatom kao i prethodni, 6:3.
U trećem setu Ferero nije mogao da uradi ništa protiv Novaka koji je, kako je meč odmicao, igrao sve bolje. Uspeo je Španac da osvoji jedan gem, a naš teniser je uz dva protivnikova servis gema dobio ovaj set rezultatom 6:1.

Novak je na odličan način započeo odbranu titule na Vimbldonu, a verujemo da će je na isti način ponovo i osvojiti.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vimbldon