23/06/14 - 20:05h

Vimbldon: Novak lako do drugog kola!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Vimbldona. Na startu trećeg gren slema sezone naš teniser je sa 3:0 u setovima savladao Kazahstanca Andreja Golubjeva.

N. Đoković666
A. Golubjev014

Photo by TenisUzivo.com

Đoković je odlično startovao na Vimbldonu, a meč prvog kola protiv Andreja Golubjeva dobio je sa 3:0 u setovima posle sat vremena i 30 minuta. Novak je posle meča, koji je njegov prvi zvanični od kada je počela sezona na travi, izjavio da je zadovoljan svojom igrom.

U prvom setu Srbin je deklasirao Golubjeva, koji nije imao nikakvih šansi. Novak je bio nezaustavljiv, a protivniku u ovom delu meča nije prepustio ni jedan gem. Posle 25 minuta igre dobio je set sa 6:0.

Otpor koji je Kazahstanac počeo da pruža u drugom setu nije bio dovoljan za izjednačenje, ali je uspeo da dođe do prvog gema u meču. Nole je uz dva brejka poveo sa 5:0, a onda je prepustio protivniku gem. Servirao je za vođstvo od 2:0 i iskoristio drugu set loptu.

U trećem setu se Golubjev razigrao, pa je publika imala priliku da uživa u dobrom tenisu. Đoković je imao četiri prilike da kazahstanskom teniseru oduzme servis, ali je Andrej Golubjev sve četiri brejk lopte spasio. Do 4:4 osvajali su svoje servis gemove, da bi u devetom gemu Novak došao do brejka koji mu je obezbedio pobedu. Ovaj deo meča dobio je sa 6:4, iskoristivši prvu meč loptu.

U narednom kolu Đoković će igrati sa Radekom Štepanekom.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014